Obchody IX Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną w Grajewie.

  • 0

Obchody IX Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną w Grajewie.

Category : Aktualności

W dniu 10 maja br. w Grajewie odbyły się obchody IX Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Po zakończonym nabożeństwie, wszyscy uczestnicy radośnie przemaszerowali na teren Klubu „ Hades”, gdzie odbyła się część artystyczna obchodów.
Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną ma przypominać, że osoby niepełnosprawne stanowią ważną część społeczeństwa, a także skłaniać do refleksji nad potrzebami, możliwościami oraz problemami tych osób w codziennym życiu. Jest to dzień, w którym szczególnie podkreślamy rolę tolerancji i równouprawnienia osób niepełnosprawnych intelektualnie.
Dzięki wysiłkowi organizacyjnemu podjętemu przez społeczność Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II oraz Stowarzyszenie „Szkoła Naszą Szansą” w Grajewie, uczniowie niepełnosprawni intelektualnie z Powiatu Grajewskiego, razem ze swoimi rodzicami, opiekunami, przyjaciółmi oraz sympatykami, mogą świętować Ten Dzień. Tego dnia miałem przyjemność ufundować drobne upominki dla dzieci. W czasie uroczystości reprezentowała mnie Pani Monika Stefańska dyrektor mojego biura.


Godziny Otwarcia Biura Poselskiego

Nadchodzące wydarzenia