„Polska jest jedna” spotkanie parlamentarzystów PiS z mieszkańcami woj. podlaskiego.

  • 0

„Polska jest jedna” spotkanie parlamentarzystów PiS z mieszkańcami woj. podlaskiego.

W ramach akcji Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości „Polska jest jedna” w naszym województwie podlaskim odbywają się liczne spotkania parlamentarzystów PiS z mieszkańcami. W dniu 13.05.2018 r. w Wąsoszu odbyło się spotkanie z Panem Posłem Szymonem Szynkowskim vel Sęk. W dniach 23-24.06.2018 r. nasze województwo odwiedziła Pani Poseł Anita Czerwińska, która spotkała się w tych dniach z mieszkańcami Moniek, Grajewa, Grabowa. Wspólnie z ww. posłami omówiliśmy bieżącą sytuację w państwie oraz odnieśliśmy się bardzo szczegółowo do tzw. „piątki” premiera Mateusza Morawieckiego :
1. Obniżka od początku przyszłego roku podatku CIT dla małych firm z 15 do 9 proc., czyli najniższego poziomu w UE.
2. Wprowadzenie małego ZUS-u naliczanego proporcjonalnie do przychodów dla firm osiągających miesięczne obroty do wysokości 2,5 minimalnych pensji w Polsce. Im mniejszy zarobek, tym mniejszy ZUS.
3. Wyprawka – 300 złotych na początku roku szkolnego dla każdego ucznia rozpoczynającego naukę w szkole podstawowej i średniej.
4. Nowy fundusz budowy dróg lokalnych o wartości co najmniej 5 miliardów złotych. Oznacza to tysiące kilometrów odnowionych dróg we wsiach, małych miastach, gminach i powiatach.
5. Program Dostępność+ – likwidacja barier dla osób niepełnosprawnych – ponad 20 mld złotych w ciągu 8 lat.
Na zadawane pytania wszyscy mieszkańcy otrzymali wyczerpujące i satysfakcjonujące odpowiedzi.


Godziny Otwarcia Biura Poselskiego

Nadchodzące wydarzenia